Stejnětonikdonebudečíst

aleprýtotumusíbýt

aneb obchodní podmínky, reklamační řád a zásady ochrany osobních údajů

Informace o prodávajícím

Bc. Martin Janda
Rabštejnská 1595/12
323 00 Plzeň

číslo účtu (pouze pro potřeby tohoto eshopu): 2547612018/3030

Na téhle adrese mě ale nehledejte. Je to totiž jen adresa, kterou mám v občance a kde bych přebíral poštu, pokud by mi někdo někdy nějakou poslal. Použijte radši mail mj81@seznam.cz, ten zvládnu číst kdekoliv, pokud tedy nejsem na dovolené na Sibiři nebo v KLDR. Nic z toho se v dohledné době nepředpokládá, tam i tam už jsem byl a znovu se tam nechystám, ještě by si mě tam mohli nechat. Telefon mám samozřejmě taky, ale číslo si nechám s dovolením pro sebe. V naprosto nepředvídatelné časy totiž buď řídím autobus a nebo spím a ani jedna z těchto činností není kompatibilní s telefonováním. V rámci úspory času jsem kdysi zkoušel oboje dohromady, řídit i spát, ale nebylo to ono.
A pokud se mnou chcete navázat úřední styk, můžete využít datovou schránku fbgzmmd, kterou mi za tímto účelem zřídil stát, aniž bych jej o to žádal.

Právní forma eshopu

Eshop jsem pochopitelně založil s cílem stát se milionářem. Ale to asi nevyjde. Střízlivý odhad je, že mi příjem z prodaných modelů ani nepokryje náklady na jejich výrobu, o času stráveném u počítače nemluvě. Což mě netrápí, modely vyrábím proto, že mě to baví. Stojí mě to čas a peníze. Ano, občas se mi podaří „půjčit“ si nějaký autobus domů, většinu autobusů si ale musím najít a odchytit v jejich přirozeném životním prostředí. Občas se mi tam povede dostat se tam v rámci nějaké „služební cesty“ na náklady zaměstnavatele, obvykle tu cestu podniknu „za své“.

Po stránce živnostenské spadá tento eshop do podobné kategorie podnikání, jako když zahrádkář prodává nadbytečnou úrodu ředkviček, protože jeho rodina už je nemůže ani vidět a jeho přátelé už je nechtějí ani zadarmo.

Pro pořádek, pro úplnou identifikaci mé osoby a pro jistotu uvedu své IČ 72274379 pocházející z doby dávné a ještě dávnější a ze samostatně výdělečné činnosti, které se už hodně let nevěnuji. Oceníte to zejména v případě, kdy se do Rabštejnské 12 nastěhuje ještě nějaký další Martin Janda a bude třeba rozlišit si, kdo je kdo. Hrozba je to reálná – s prvním jmenovcem jsem se potkal osobně už v porodnici, narodil se ve stejný den. S druhým se v životě setkávám opakovaně za zcela nečekaných okolností na zcela nečekaných místech, setkali jsme se během studia na vysoké škole. Scéna, kdy jsme se jeden druhému navzájem představovali, aniž bychom tušili, jak se jmenuje ten druhý, byla nezapomenutelná.

Cena zboží

Cena zboží je uvedena u každého konkrétního výrobku. Obecně platí, že pokud se model vejde na papír formátu A5, stojí 20 Kč, pokud je nevejde, bude na papíře A4 a bude stát 40 Kč. Jak to bude s cenou tříčlánkového Ikarusu 293, který mám rozpracovaný od podzimu 2022, jsem se ještě nerozhodl. Sem tam se mi k nějakému autobusu formátu A5 nevešla klimatizace, ta bude dodána zvlášť a na cenu to nemá vliv. Toho si važte, kdo jiný vám nabídne autobus s klimatizací bez příplatku?

K ceně je nutno připočítat poštovné a balné, které je jednotné bez ohledu na počet objednaných modelů a které vždy platí zákazník. Výjimkou je osobní předání, na kterém jsem ochotný domluvit se v případě, že to pro mě nebude nijak finančně, časově a organizačně náročné. (To je nabídka spíš pro kamarády a známé, nevylučuji ale, že se mi časem povede domluvit si nějakou výdejnu někde v Plzni.)

Platba za zboží, poštovné a balné se hradí bezhotovostně na účet 2547612018/3030. Zboží bude zabaleno a odesláno až po obdržení platby na tento účet. Volte prosím tuhle variantu, je sice možná i platba kartou, za tu jsou mi ale účtované poplatky.

Dodací lhůta

Každý seriózní eshop slibuje zaslání hned, nejlépe včera, nejpozději v den obdržení platby a podobně. Proto Vás ve vší vážnosti a serióznosti předem varuji: Orientačně počítejte s dodací lhůtou jeden měsíc. Pokud zboží dojde dřív, bude to příjemné překvapení pro vás i pro mě.

Proč? V duchu hesla „všude dobře, tak co doma“ a „všude dobře, doma přítelkyně“ se pracovně pohybuji na různých místech České republiky a v přilehlém bavorském pohraničí, někdy jsem pryč třeba i dva týdny v kuse. Doma v Plzni jsem tedy zcela nepravidelně a náhodně. Zaslané objednávky mohu zpracovat a připravit k odeslání jen doma, s sebou si opravdu celou svoji „kancelář“ nevozím. Tak proto.

Právo odstoupit od smlouvy

samozřejmě máte do 14 dnů od převzetí zboží, protože to říká legislativa platná v den, kdy tento text píšu. Náklady na vrácení zboží nese kupující, vrácení je nutné provést prokazatelným způsobem na adresu uvednou v úvodu této stránky, třeba poštou a doporučeně. Nehodí se tedy zaslání obyčejným dopisem, doručení prostřednictvím poštovního holuba, vhození v lahvi do řeky tekoucí směrem k Plzni a podobně. Základním předpokladem pro vrácení peněz je, že zboží dojde, bude nepoškozené a já jej tak budu moci prodat dalším zájemcům.

Reklamace

Co se může pokazit na papírovém modelu?

Napadá mě jediný důvod pro uznání reklamace:

  • Na modelu je nějaká zásadní tisková chyba. Neměla by tam být, nechci, aby tam byla, ale prostě tam je. Žádný model nejde do prodeje dřív, než si ho sám slepím. Jenže i na hotových a slepených modelech s odstupem času sám nacházím chyby, které mi dříve unikly, občas také něco nechtěně pokazím při dodatečných úpravách v počítači, také už se něco pokazilo při přechodu na vyšší verzi programu. A občas zazlobí tiskárna, takže při tisku deseti úplně stejných modelů se třeba na tom sedmém objeví nějaká nežádoucí barevná skvrna, které si při zběžné kontrole nevšimnu, ale vy jí při lepení najdete na první pohled.

Napadá mě dost důvodů pro neuznání reklamace:

  • Autobus po slepení nejde nastartovat, neotevírají se dveře a podobně.
  • Tvůrce modelu má obě ruce levé, takže autobus po slepení nevypadá jako autobus.
  • Autobus zničila naštvaná žena či zvědavé dítě. (Mám doma oboje, vím, o čem mluvím. Dítě časem vyroste a dostane rozum, ale ta žena… Nevíte, jak to řešit?)

Jak reklamovat?

Napište na mj81@seznam.cz a sdělte mi, v čem je problém. Tím v každém případě začněte, mailem se pak domluvíme na dalším postupu. Pokud vás výslovně vyzvu k vrácení zboží, domluvíme se rovněž na způsobu vrácení (pravděpodobně to bude zaslání zboží na adresu uvedenou v záhlaví této stránky), v případě uznání reklamace máte dle platné legislativy nárok na úhradu účelně vynaložených nákladů s tím spojených.

Mimosoudní řešení sporů

Nick Carter: „Vy u vás neboxujete?“
komisař Ledvina: „My se prosím fackujeme.“
(z filmu Adéla ještě nevečeřela)

No a já bych případné neshody radši řešil bez použití násilí. Pokud se nedohodneme po dobrém, můžeme to řešit přes Českou obchodní inspekci.

Pokud však tato možnost nevyhovuje, můžete mě ještě vyzvat na souboj. Zbraně zajišťujete vy, já zajistím odborný lékařský dohled schopný poskytnout první i poslední pomoc. Přítelkyně je hrdou držitelkou titulu MUDr. a v případě potřeby se o vás určitě dobře postará 😉 Její kamarád občas pracuje jako koroner a bydlí hned za rohem.

Ochrana osobních údajů

Pokud považujete své osobní údaje za tajné, vlastně mi je vůbec nemusíte sdělovat. Ke spokojenosti mi stačí, když mi budete zcela anonymně posílat peníze. Ale vy vlastně za své peníze chcete ty modely, že ano? No tak to se nedá nic dělat, budete mi muset sdělit jméno a adresu, kam to mám poslat. A já to pak budu muset sdělit poště. Na nic jiného to nepotřebuji a nic jiného s tím dělat nebudu.
Snad jen… Pokud mi zašlete objednávku, kterou nezaplatíte, nic vám nepošlu a vaši adresu předám v podobě GPS souřadnic veliteli 46. raketové divize na základně v Pervomajsku. Neplačte, sami jste si to zavinili.

Prohlášení o shodě

Nejsem právník. Domnívám se, že tento text je sepsán ve shodě s aktuálně platnou legislativou. Kdyby náhodou nebyl a kvůli tomu bychom já a vy byli ve při, budeme se řídit tou legislativou. Totéž platí i případě, že strana a vláda legislativu změní, aniž bych tuhle změnu zpozoroval.

Závěrečné ustanovení

…ale jinak je tohle naprosto důvěryhodný a seriózní eshop!